Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Policia shtrin në tokë të riun, tjetri i kundërshton me forcë. Ç’ndodhi në mesnatë në Tiranë

As nata nuk është e qetë në Tiranë.

Publikohet më poshtë një video gjatë një konflikti mes disa të rinjve dhe Policisë së Shtetit.

Një prej të rinjve është arrestuar nga uniformat blu, ndërsa tjetri kundërshton këtë gjë dhe madje, siç e tregojnë edhe pamjet, kërcënon një prej punonjësve të Policisë.

Ende nuk dihet arsyeja e ndalimit të të riut, por videoja e tregon qartë që i riu që kundërshton policinë nuk mban as maskë mbrojtëse, referuar faktit se me hyrjen në fuqi të aktit normativ, Policia e Shtetit gjobit me 3 mijë lekë të rinj çdo mosmbajtës së saj.

Ngjarja ka ndodhur pak minuta pas mesnate në afërsi të sheshit Skënderbej.

VIDEO

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet