Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mbyllet shkolla 9-vjeçare në Korçë, infektohen me COVID-19 shtatë mësues

Shkolla 9-vjeçare “Sotir Gurra”, në qytetin e Korçës është mbyllur.

Mësohet se shkak për mbylljen e këti institucioni arsimor është bërë infektimi i shtatë mësuesve.

Këta të fundit, morën sot përgjigjen e tamponit, që rezultoi pozitiv dhe janë vetëkarantinuar në banesa.
Por, për shkak të infektimeve, nesër nxënësit nuk do të paraqiten në shkollë.

Ambientet e shkollës ‘Sotir Gurra’, klasat dhe oborri, do të dezinfektohen, në mënyrë që nxënësit të mos kenë rrezik infektimi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet