Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Iu errësua lëkura pas infektimit me COVID-19, shfaqet i shëruar mjeku kinez

Në mesin e kësaj pandemie, lajmi se një mjeku kinez të infektuar me koronavirus iu ‘errësua’ papritmas lëkura, u përhap në të gjithë botën.

Mjeku 42-vjeçar Yi Fan, u infektua teksa po kujdesej për të sëmurët me COVID-19 në Wuhan (E cilësuar si origjina e pandemisë).

Gjatë trajtimit, përdorimi i antibiotikëve sipas ekspertëve, solli ndryshimin e ngjyrës së lëkurës së mjekut.
Kur kanë kaluar muaj nga kjo ngjarje, mjeku Fan është shëruar plotësisht nga sëmundja, e tanimë i është rikthyer dhe ngjyra e mëparshme e trupit.

Ai ka publikuar foton e parë pas rikuperimit të plotë këtë të martë.

Kujtojmë se dhe një koleg i mjekut, i njohur si Hu Weifang, iu errësua ngjyra e lëkurës gjatë trajtimit.
Ai vdiq në fillim të muajit qershor pasi luftojë me sëmundjen për gati pesë muaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet