Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Infektohen me COVID-19 ministrja e Arsimit në Greqi dhe bashkëshorti i saj

Ministrja e Arsimit në Greqi Niki Karameos është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka bërë vetë të ditur në një postim që ka bërë në rrjetet sociale ku ka thënë se është asimptomatike.

Po ashtu ajo bën të ditur se nga sëmundja vdekjeprurëse është prekur dhe bashkëshorti i saj.

Siç deklaroi ajo, ata të dy po ndjekin këshillën e ekspertëve dhe janë në vetë-karantinë.

Në Greqi që prej fillimit të pandemide deri më tani janë infektuar 32,752 persona dhe kanë humbur jetën 593 të tjerë. Ndërkohë në gjendje kritike për jetën janë 102 pacientë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet