Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Erdogan i ngre rrobat një gruaje myslimane, trondit karikatura e re e Charlie Hebdo

Do të ishte e vështirë për Presidentin turk, Rexhep Tayyip Erdogan të “shpëtonte” nga Charlie Hebdo, me deklaratat e fundit që ai ka bërë kundër homologut të tij francez, Emanuel Macron, duke përdorur si pretekst, kësaj radhe, çështjet fetare.

Kështu, në numrin e saj të ri, revista satirike paraqet presidentin turk, në një karikaturë që duhet thënë se është vërtet e pahijshme, por kjo e ka vendosur atë në mendjet e lexuesve në të gjithë botën.

Në të, presidenti turk duket se ngre rrobat e një gruaje myslimane dhe kur sheh vithet e saj të zhveshura, ai thërret “Oooh, Profeti!”.

Në mbishkrimin e faqes së parë, Charlie Hebdo shkruan: “Erdogan: Në jetën e tij private ai është shumë qesharak”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet