Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bilanc tragjik në Itali, 221 të vdekur dhe 21 994 raste në 24 orët e fundit

Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 221 persona dhe janë infektuar 21,994 të tjerë.

Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 37,700 ndërsa numërohen në total 564.778 persona të infektuar që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë.

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 271.988 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 1,411 të tjerë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet