Vrasja në mes të Parisit e mësuesit francez, reagon për herë të parë Turqia

Bota
Vrasja në mes të Parisit e mësuesit francez, reagon për

Turqia ka reaguar sot pas vrasjes së mësuesit të historisë në Francë, Samuel Pati, të cilit iu pre koka pasi tregoi në klasë Profetit Muhamed.

Zëdhënësi i Presidencës turke, Ibrahim Kalin, e quajti “barbari” dhe ‘brutale” vrasjen, ndërsa theksoi se një vrasje nuk mund të justifikohet në asnjë mënyrë.

"Ne dënojmë me forcë vrasjen brutale të Samuel Patti dhe e hedhim poshtë këtë barbari." Kjo vrasje nuk mund të justifikohet në asnjë mënyrë, "shkroi zëdhënësi i presidencës turke Ibrahim Kalin në Twitter.

ME TE LEXUARAT