Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pogba trondit Francën, tërhiqet nga kombëtarja për shkak të fyerjeve ndaj islamit

Futbollisti Paul Pogba i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtare.

Ylli francez i futbollit, Paul Pogba, duket se i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtaren e Francës.

Ngjarjet e fundit që kanë tronditur Francën kanë shtyrë që edhe presidenti i Francës të ketë disa komente më të ashpra ndaj fesë islame.

Komentet e Macron duket se nuk i kanë pëlqyer Paul Pogba, i cili tashmë raportohet të ketë vendosur tërheqjen nga kombëtarj.

Lajmi ka qarkulluar nëpër mediet britanike dhe ato franceze, por nuk ka asgjë zyrtare sa i përket pensionimit të Pogba nga kombëtarja.

Mbetet të shihet nëse kjo do të zyrtarizohet ndërkohë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet