Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kodi Zgjedhor, Reporteri për Shqipërinë në PE: Rama të presë opinionin e Venecias

Reporteri për Shqipërinë në parlamentin Europian, David Lega ka reaguar pas kthimit në Kuvend për rishqyrtim, të ligjit për disa Ndryshime në Kodin Zgjedhor.

Ai në Tëiiter përshëndet reagimin e Komisionerit për Zgjerim, Oliver Varhelyi ndërsa kërkon që kryeministri Rama dhe Kuvendi të presin mendimin e Komisionit të Venecias.

“Pajtohem me Komisionerin OliverVarhelyi. Parlamenti dhe Kryeministri Rama duhet të presin mendimin e Komisionit të Venecias, kjo do të ishte qasja demokratike.

Zgjedhje të lidha dhe të ndershme në prill 2021!” shkruan Lega.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet