Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Jahti i braktisur në Shëngjin, shoqërohet në polici francezi: Është i imi, më la karburanti

Një shtetas francez, identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije është shoqërar në komisariatin e Policisë së Lezhës, si pronar i velierës që u gjet e braktisur në Shëngjin.

Përpara grupit hetimor, francezi ka pranuar se jahti është i tiji.

Ai është shprehur se ka ardhur në Shëngjin për të takuar disa miq, por që më pas ka pasur probleme me karburantin dhe është detyruar që ta braktisë.

“Jahti është i imi, e lashë aty sepse para disa problemem e karburantin. Erdha të takoja disa miq,”- mësohet të ketë thënë ai.

Francezi u zbulua pas një dokumenti të gjetur brenda jahtit.

Jahti, i llojit velierë me emrin TAI-PAN e me flamur të Sllovenisë, është ankoruar mbrëmjen 17-tetorit në portin e Shëngjinit, rreth orës 20:00.

Ai u ankorua pasi prej dy ditësh qëndronte i braktisur në Patok.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet