Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Infektohen 3 mjekë në spitalin e Matit, mbyllen tre reparte të shërbimit shëndetësor

Tre mjekë në spitalin Bashkiak të Matit janë infektuar me koronavirus dhe 4 punonjës të tjerë të bluzave të bardha janë vetëkarantinuar.

Si pasojë, janë mbyllur tre reparte të shërbimit parësor shëndetësor në këtë spital, ai i kirurgjisë, i ORL-së dhe i Pediatrisë.

Numri i të infektuarve në bashkinë e Matit ka shkuar në 11 persona, ndërsa në bashkinë e Klosit janë raportuar 9 persona që kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet