Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

FOTO/ Degradon situata mes protestuesve dhe policisë në Itali, gjuajtje me molotov dhe të plagosur…

Italianët kanë dalë në rrugë, duke protestuar kundër masave të reja anti-covid, të miratuara nga qeveria, ku nuk kanë munguar as përplasjet me policinë.

Sipas mediave italiane, e tensionuar paraqitet situata në Milano, Napoli e Torino. Protestuesit kanë hedhur bomba molotov ndaj policisë, ndërsa janë shoqëruar dhjetëra persona.

Ata i kanë vënë flakën koshave të mbeturinave në rrugë, ndërsa kanë dëmtuar edhe pjesën e jashtme të disa lokaleve.

Më herët, Ministria e Brendshme italiane dha alarmin për tensione shoqërore nëse nuk merren masa për qetësimin e situatës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet