Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Do ekzekutoj homoseksualët”/ Humb jetën djali i Sulltanit që bëri deklaratën shokuese

Djali i Sulltanit të Bruneit, Princ Azim, ka vdekur në moshën 38 vjeç.

Azim, i cili ishte një producent filmi në Hollywood me kohë të pjesshme, vdiq të Shtunën, njoftoi të hënën mbretëria e vogël e Azisë Juglindore.

Qeveria e tij nuk bëri të ditur shkaqet e vdekjes.

Djali i dytë i Sulltanit, Azimi ishte i katërti në rreshtin e fronit në Brunei, i cili tërhoqi vëmendjen ndërkombëtare vitin e kaluar kur Sulltan Hassanal Bolkiah, një monark absolut, nxori planet për të ndëshkuar marrëdhëniet homoseksuale me ekzekutim.

Ai u tërhoq më vonë pas trazirave globale të udhëhequr nga figura të tilla si George Clooney dhe Sir Elton John.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet