Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vdekja e 53-vjeçarit, reagon QSUT: Pacienti ka marrë ndihmën mjekësore të nevojshme

Pas hetimeve të nisura nga Ministria e Shëndetësisë për vdekjen e 53-vjeçarit Lutfi Çekirri, ka ardhur reagimi i Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” (QSUT).

Ato shprehen se 53-vjeçari nga Ndroqi ka marrë ndihmën mjekësore të nevojshme në këtë spital.

“Lidhur me rastin e publikuar në disa media dhe disa rrjete sociale, mbi rastin e pacientit L.Ç., Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” duke i shprehur ngushëllimet familjes së të ndjerit, informon se nga verifikimet e kartelës klinike dhe ecurisë së ndjekjes klinike të pacientit, rezulton se pacienti në QSUNT ka marrë ndihmën mjekësore të nevojshme.

QSUNT sqaron publikun se trajtimi mjekësor vijon pa ndërprerje, për të gjithë qytetarët që kërkojnë ndihmë mjekësore, pavarësisht diagnozave”, njofton QSUT.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet