Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vdekja e 53-vjeçarit nga Ndroqi, Bardhi i nxjerr videon Ramës: Shëndetësia një nga dështimet më të rënda!

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka publikuar një video ku paraqet fjalimet e Ramës dhe i ballafaqon me vdekjen e 53-vjeçarit nga Ndroqi, Lutfi Çekiri i cili për 3 ditë kërkonte serum sa tek QSUT tek Trauma.

Bardhi thotë se këmbana e alarmit po bie çdo ditë pasi shëndetësia është dështim i rëndë i Ramës.

Ai shton se për shkak të paaftësisë dhe papërgjegjshmërisë së qeverisë, familjet shqiptare po paguajnë shtrenjt.

Për më tepër Bardhi thotë se në shëndetësinë e Ramës ilaçet nuk janë të sigurta, sistemi i rrënuar, stafet mjekësore të keqpaguara si dhe shëndetësia falas nuk ekziston pasi qytetarët paguajnë tek privati.

https://www.facebook.com/gazment.bardhi/videos/10224082827608166

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet