Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trafikuan mbi 300 persona, GJKKO jep 200 vite burg në total për 35 anëtarë të 7 bandave kriminale

GJKKO ka vulosur dënimet për 35 anëtarë të shtatë bandave kriminale, që vepronin si një grup i strukturuar, dhe që u hetuan për trafikim te mbi 300 persona drejt vendeve të BE, Anglisë, SHBA dhe Kanada, në këmbim të vlerave monetare, që varionin nga 7 mijë paund për në Britani, dhe 25 mijë deri në 30 mijë dollarë për në SHBA e Kanada.

Ky grup i strukturuar kriminal u godit ne 2018, nga një aksion i gjerë i policisë shqiptare, në bashkëpunim me policinë franceze, italiane, spanjolle dhe angleze, si dhe dy agjentë specialë të Shërbimit Diplomatik të Sigurisë së Departamentit Amerikan të Shtetit.

Ne total janë afro 200 vite dënime dhënë nga shkalla e parë.

Dënimet dhe emrat:

Ardian Corri 8 vite
Luan Qyrku 7 vite
Eno Mucollari 6 vite
Ardian Gurakuqi 6 vite e 4 muaj
Zaim Hysenbelliu 7 vite
Arben Kajaçi 6 vite
Genci Osmanaj 5 vite 4 muaj
Oltjan Serani 4 vite
Tanush Prenga 5 vite 4 muaj
Liri Muçollari 4 vite
Fuat Zaimi 5 vite 8 muaj
Nikolin Priska 4 vite
Ylber Rama 4 vite
Haki Tarja 4 vite
Bedri Bendaj 6 vite
Erenik Avdylli 4 vite
Nik Bushi 5 vite 8 muaj
Kolë Vushaj 7 vite e 4 muaj
Emiljan Sinjari, 4 vite
Alfred Kalaj 8 vite
Mhill Zefi 6 vite
Nosh Volaj 5 vite e 4 muaj b
Prel Gjelaj 5 vite e 4 muaj
Sokol Duli 6 vite e 8 muaj
Euglen Dushku 4 vite
Leonora Dushku 4 vite
Roza Frroku 4 vite
Blerim Brahimi 5 vite 4 muaj
Luigj Shtinja 5 vite 4 muaj
Esat Cakoni 4 vite burg;
Fatos Muja 5 vite 8 muaj
Kreshnik Muja, 5 vite 8 muaj
Artur Karaj, 6 vite
Kristian Zallinaj 5 vite e 4 muaj
Mensur Selami, 6 vite

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet