Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama: Japim 20 milion lekë në dorë çdo shqiptari që…

Kryeministri Edi Rama tha se kush dëshiron të ndërtojë shtëpinë vetë në fshat do të marrë 20 milion lekë në dorë nga shteti.

Kreu i Qeverisë ka menduar t’i japë një zgjidhje shqiptarëve të cilët humbën shtëpitë gjatë tërmetit.

“Për ata që janë në fshat dhe duan të ndërtojnë vetë shtëpitë do t’u japim financim, mesatarisht 20 mln lekë të vjetra, pasi fitojnë kohë dhe nuk rrinë të presin të vijë dikush ti ndertoje banesen qe u shkaterrua nga termeti”,

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet