Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përvjetori i Katsifas, mediat greke: Shqiptarët provokojnë, dronët dje fluturonin mbi minoritarët

Një prej medieve në Greqi shkruan se ceremonia përkujtimore për 2 vjetorin e vrasjes së Konstantinos Katsifas në Bularat u zhvillua dje në një klimë terrori.

Sipas tyre, fshati ishte i rrethuar nga agjentët e anti-terrorit dhe dronë për të kontrolluar lëvizjet e minoritarëve.

“Në një klimë ndalimesh të rrepta, për shkak të pandemisë, me forcat e anti-terrorit shqiptare që kishin rrethuar fshatrat grekë të Dropullit dhe dronët e policisë që fluturonin mbi shtëpinë e familjes dhe vendin e ekzekutimit, u mbajt ceremonia përkujtimore për vrasjen e Konstantinos Katsifas.

Në një situatë të vështirë, të afërmit, miqtë dhe bashkëfshatarët u gjendën pranë familjes Katsifas, të cilët ende janë duke pritur raportin për vdekjen e Konstantinos, ndërsa nuk gjejnë qetësi nga shqetësimet e vazhdueshme dhe provokimet e shtetit shqiptar”, shkruan epirustv.news.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet