Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pandemia/ “Shëndetësia në mëshirë të fatit”, Lulzim Basha publikon “4 hapat urgjentë”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tregon 4 hapat urgjentë që duhen ndërmarrë në ndihmë të shëndetësisë.

Në rrjetet sociale ai shkruan se rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për mjekimin në shtëpi, bonusi i premtuar dhe angazhimi i të gjithë mjekëve e infermierëve dhe shtimi i kapaciteteve spitalore janë hapat urgjentë.

“Rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për mjekimin në shtëpi kundër Covid, bonusi i premtuar dhe angazhimi i të gjithë mjekëve e infermierëve dhe shtimi i kapaciteteve spitalore janë 4 hapa URGJENTË në ndihmë të shëndetësisë dhe shqiptarëve të lënë në mëshirë të fatit.”-shkruan Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet