"Jap dorëheqjen", Veliaj: Largohem nëse uji në Tiranë kushton më shumë se në Korcë

Politikë
"Jap dorëheqjen", Veliaj: Largohem nëse uji në

Shume qytetare ankohen per mungesen e furnizimit me uje ne Tirane cka i shtyn ta blejne ujin me bidona.

Por sot Erion Veliaj tha se uji në Tiranë është më i lirë se në Korçë dhe Pogradec, e madje nëse nuk është kështu kryebashkiaku është i gatshëm të japë dorëheqjen.

"Për çështjen e çmimit, në Tiranë uji është më i lirë se në Korçë, më i lirë se në Pogradec e madje edhe më i lirë se në Kamzë.

Nëse nuk është më i lirë se Pogradeci dhe Korça unë menjëherë jap dorëheqjen si kryetar bashkie", tha Veliaj.

Kryebashkiaku tha se arkëtimet e ujit janë rritur dhe aktualisht 98.7% e qytetarëve të Tiranës paguajnë faturat.

ME TE LEXUARAT