Endri Fuga: Ilir Meta, aleat i politikanëve që kanë mbyllur gazeta dhe televizione

Politikë
Endri Fuga: Ilir Meta, aleat i politikanëve që kanë mbyllur

Zëdhënësi për mediat në Kryeministri, Endri Fuga ka reaguar sërish pas deklaratave të Presidentit Ilir Meta për Carlo Bollinon.

Në rrjetet sociale, Fuga shkruan se Meta është aleati i ish-pushtetarëve që kanë mbyllur gazeta, gjobitur televizione dhe burgosur gazetarë.

“Media ne Shqiperi ka vuajtur nga pushtetare qe kane mbyllur gazeta, gjobitur televizione dhe burgosur gazetare.

Ilir Meta eshte sot aleati politik i ketyre ish-pushtetareve dhe me sulmin ndaj gazetareve e familjareve te tyre tregon se lirine e shtypit e sheh njesoj si ata.”-shkruan Fuga.

ME TE LEXUARAT