Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Atentat shqiptarit në Itali, u qëllua me armë nga një automjet

Një 40-vjeçari shqiptar ka rene pre e një atentati në Itali ku ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, në zonën e njohur si Corso Matteotti.

Sipas policise, ndaj shqiptarit është qëlluar nga një automjet, ndërsa ai u transportua në spital. Mesohet se 40-vjeçari i është nënshtruar 5 operacioneve dhe mësohet se është në rrezik për jetën.

Emigranti shqiptari ishte duke ecur në këmbë kur u qëllua nga një automjet dhe mori nje plumb në krah.

Shqiptari 40-vjeçarra pertoke por ne ndihme i shkruan banorë të zonës, të cilët e transportuan në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

Policia ka nisur hetimet koordinohen nga Prokuroria Publike e Asti dhe nga Departamenti Operacional i Komandës Krahinore të Asti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet