Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Angli/ Protestuesit përplasen dhunshëm me policinë, refuzojnë të zbatojnë rregullat antikorona

Protesta e qytetarëve të Londrës, kundër masave anti-covid ka hyrë në ditën e saj të katërt. Demonstrimi i mbajtur në Londrën Qndrore, nuk ka kaluar pa përplasje mes qytetarëve dhe policisë. Kjo e fundit mësohet se ka arrestuar dhjetra prostestues. Tubuesit zbritën në Sheshin e Parlamentit, teksa marshuan në çdo rrugë të Londrës.

Me pankarta në duar që shkruanin “kundër mashtrimit dhe tiranisë Covid”, “dashuria mposht frikën”, protestuesit u mblodhën në Këndin e Altoparlantëve në Hyde Park. Gjithashtu shumica e protestuesve ishin pa maska, teksa nuk respektonin e dhe distancimin social. Gjatë tubimit u pa një numër i madh të efektivëve të cilët qëndruan për të mbajtur nën kontroll situatën.

Ndërkohë para protestës themeluesja e Save Our Rights UK, Louise Creffield deklaroi se maska nuk është e dobishme.

Louise Creffield tha se: Ne besojmë se rregulloret e koronavirusit që janë në fuqi nuk janë proporcionale dhe të përshtatshme dhe po shkaktojnë më shumë dëme sesa dobi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet