Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“200 sekonda të këndshme”, Rama pubikon videon nga një incenerator ku përpunohen mbetjet

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, në të cilën tregohet sesi menaxhohen mbetjet në inceneratorë.

Sipas tij procesi i riciklimit të mbetjeve kalon në disa faza dhe në asnjë moment nuk dëmtohet natyra.

“MIRËMËNGJES dhe me këto 200 sekonda shumë të këndshme ju uroj një të dielë të bukur”,

shkruan kreu i qeverisë. Me këtë video Rama jep dhe një mesazh opozitës, për rëndësinë e ndërtimit të inceneratorëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet