Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vendi i BE i jep “OK” Shqipërisë

Shqipëria është duke pritur çeljen e negociatave me Bashkimin Europian.

Lajmi i ditës së sotme vjen nga Sllovenia e cila mbështet fuqimisht të ardhmen europiane të Shqipërisë duke vlerësuar Qeverinë Rama për reformat dhe plotësimin e kushteve.

“Sllovenia i bashkohet shteteve te tjera dhe është PRO integrimit sa më shpejt të Shqipërisë në BE”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Sllovenisë, Janez Jansa ku pika kryesore e diskutimit ishte integrimi i vendit tonë në BE.

Postimi i Edi Rames ne Facebook:
Me ftesë të kryeministrit të Sllovenisë, Janez Janša, në Bled për të diskutuar mbi Planin e Madh të Investimeve të BE në Ballkanin Perëndimor, ecurinë e procesit të integrimin europian në Shqipëri e në rajon, gjendjen politike dhe ekonomike të vendeve të rajonit, në kontekstin e përgatitjeve mbresëlënëse të Sllovenisë për mandatin e Presidencës së Bashkimit Europian vitin e ardhshëm 🇦🇱🤝🇸🇮

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet