Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“SPAK të rrethojë vilat VIP tek Gjiri i Lalzit”, Apeli i fortë i profesorit Kabo: Ndryshe nuk e besojmë

Përparim Kabo shprehet se nëse SPAK do të japë shpresë dhe të krijojë besueshmëri tek shqiptarët duhet të hetojë vilat në gjiri i Lalzit.

Profesori ka bërë deklarata të forta duke kërkuar sekuestrimin e pasurive të pajustifikueshme të politikanëve.

“SPAK-u nëse nuk dëshiron të qëndrojë pak, duhet të rrethojë gjirin e Lalzit dhe të gjitha vilat që janë atje.

Duhet të rrethojë kodrat e Tiranës dhe të gjitha vilat që janë atje. Dhe të hetojë, a janë ndërtuar ato me para të ligjshme apo të paligjshme.

Nëse e bën këtë, jep shpresë, kurajo dhe besueshmëri shqiptarëve dhe faktorit ndërkombëtar”, tha Kabo.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. alibeu says

    Me vend kerkesa e zotit Kabo. Dhe jo vetem kaq. Mediat investigative duhet te investigijne brenda dhe jashte Shqiperise ku ka vila politikanesh e shtetaresh. Mund te hapet nje rubrike ne media ku cdo njeri te dergoje informacion te sakte ne se di per vila e investimme te fhsehura politikanesh e shtetaresh.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet