Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nesër ndryshon ora/ Akrepat do shkojnë 60 minuta pas

Neser nderrohet ora dhe fillon llogaritja dimerore e kohës. Ne oren 03-:00 te se dieles akrepat do te shkojne 60 minuta pas.

Prej vitit 1981 u vendos ndryshimi i orës, që përfshin të gjithë europën.

Norma evropiane përcakton në mënyre të qëndrueshme datat e fillimit të periudhës së orës verore, ku akrepat lëvizin 60 minuta para dhe orës dimërore kur ata lëvizin 1 orë pas.

Kjo orë do të na shoqërojë deri në të dielën e fundit të marsit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet