Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kryeministri Rama njofton: Merr fund pritja, ja çfarë do bëjmë ditët në vijim…

Kreu i qeverise shqiptare Edi Rama garantoi që ditët në vijim do të pajisen me kontrata të gjithë kryefamiljarët që u është shkaatërruar shtëpia nga tërmeti.

Kryeministri theksoi se ka filluar puna për ndërtimin e banesave dhe apartamenteve, ndërsa brenda Vitit të Ri do të fillojnë banorët të hyjnë në shtëpitë e reja.

“Vijon puna në kantier ndërtimi, me një plan të ri zhvillimi, shkolla e re, parku i ri, 45 apartamente si dhe 132 shtëpi të reja, do të ndërtohen duke i ndryshuar jetën njerëzve në Krujë.

Punimet po ecin me ritme të larta ndërsa të gjithë banorëve do tu lidhet kontrata për shtëpitë e reja”, shkruan Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet