Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Khabib mbreti i UFC-së, e la pa ndjenja kundërshtarin…

Boksieri Khabib Nurmagomodov ka fituar kundër Justin Gaethje në UFC 254 në luftën e zhvilluar në Abu Dhabi

Khabib nuk e njeh humbjen në UFC 254 dhe sot regjistroi fitoren e 29-të në karrierë.

Nurmagomedov në rundin e dytë e la pa ndjenja Justin Gathje për ta fituar këtë luftë.

Khabib ende nuk di se çfarë është humbja apo barazimi, pasi deri më tani ka 29 triumfe, për dallim nga Gaethje që ka 22 fitore, dy barazime dhe një humbje që e pësoi sonte.

Pas triumfit Khabib shpërtheu në lot dhe krejt kjo pasi ai muaj më parë humbi babain e tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet