Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Horoskopi per diten e sotme, 24 tetor 2020

Dashi
Sjellja e padrejte me anëtarët e familjes do të çojë në debate dhe inate. Zgjidhni të vishni diçka që partneri juaj pëlqen t’jua shohë. Mendoni dy herë para se të ndërmerrni ndonjë projekt të ri. Do të preferoni të kaloni më shumë kohë vetëm, sesa me njerëzit e tjerë sot.

Demi
Shmangni ushqimet për të mbajtur veten në formë. Çdo neglizhencë nga ana juaj në vendin e punës ose në biznes mund të çojë në humbje financiare sot. Anëtarët e familjes nuk mund t’i përmbushin pritshmëritë tuaja sot. Mos prisni që ata të plotësojnë çdo dëshirë tuajën.

Binjakët
Miqtë dhe anëtarët e familjes do t’ju zënë pjesën më të madhe të kohës. Ju mund të grindeni me bashkëshortin/en për një çështje të parëndësishme, por gjithçka do të kthehet në normalitet shumë shpejt.

Gaforrja
Ata qe keni prane do t’ju prezantojnë me dikë të veçantë i cili do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja. Me ndihmën e një miku të ngushtë, disa biznesmenë ka të ngjarë të fitojnë përfitime monetare. Këto para mund të kapërcejnë shumë nga problemet tuaja. Do të ketë një zhvillim të rëndësishëm në frontin tuaj personal, i cili do të sjellë gëzim për ju dhe të gjithë familjen tuaj.

Luani
Duhet te tregoni kujdes, anëtarët e familjes ose bashkëshorti juaj mund t’ju shkaktojnë tension. Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të përjetojnë një romancë të re. Për ta bërë ditën më të këndshme, merrni pak kohë për veten.

Virgjëresha
Nevojitet te përdorni kontaktet tuaja për të kaluar çështjet në dukje të vështira. Do të jetë një ditë përgjithësisht e bukur. Është e rëndësishme që të mendoni rreth të metave tuaja dhe të përpiqeni t’i rregulloni ato. Kjo do të sillte ndryshime pozitive në personalitetin tuaj.

Peshorja
Shmangni stresin e udhëtimeve në distanca të gjata. Për disa persona të kësaj shenje, sot qielli do të duket më i ndritshëm, lulet do të duken më të gjalla dhe gjithçka do të shkëlqejë rreth jush, sepse do të ndiheni të dashuruar! Puna në zyrë do të ketë ritëm, pasi nuk do të mungojë bashkëpunimi i plotë nga ana e kolegëve.

Akrepi
Shmangni ngrënien ose pirjen e tepruar. Mos flisni rreth çështjeve personale apo veçanërisht për problemet tuaja, pasi mund të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj. Do të mund ta kryeni në kohë shumicën e detyrave. Zvarritja e çështjeve të thjeshta do t’ju sjellë vetëm komplikime në jetë.

Shigjetari
Jeoni kohe miqve te ngushtë në mënyrë që të relaksoheni. Një atmosferë festive në shtëpinë tuaj do t’ju çlirojë nga tensioni. Sigurohuni që edhe ju të merrni pjesë dhe mos të mbeteni një “spektator” i heshtur. Ndërhyrja e një personi të tretë do të shkaktojë komplikime në jetën tuaj personale.

Bricjapi
Ata që kanë kaluar një krizë financiare, mund të marrin papritur fonde që do të eliminojnë disa probleme menjëherë. Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes, lërini të ndjejnë se sa kujdeseni për ta. Do të përfitoni nga disa ndryshime që mund të ndodhin në punë.

Ujori
Mundet që së shpejti të shihni ëndrrën tuaj duke u realizuar. Jepini ritëm lidhjes suaj romantike dhe vlerësojeni atë. Mund ta kaloni kohën e lirë në shtëpinë e dikujt afër jush në mbrëmje. Por gjatë kësaj kohe, diçka që ata do thonë mund t’ju ofendojë.

Peshqit
Duhet ti kushtoni vëmendje asaj që hani dhe mos harroni vaktet, veçanërisht nëse jeni të prirur për migrenë. Argëtimi nuk do të mungojë gjatë kësaj dite. Partneri/ja juaj mund t’ju falë diçka të paharrueshme./bw

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet