Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tjerër viktimë në moshë të re, Covid i merr jetën 21-vjeçarit nga Elbasani

Humb jetën nga Covid-19 një 21-vjeçar, nga Elbasani.

Mësohet se ai vuante edhe nga sëmundje të tjera shëndetësore.

Ai po kurohej në shtëpi pas infektimit me Covid-19, por më pas gjendja e tij është përkeqësuar duke bërë që mbrëmjen e djeshme të nisej me urgjencë drejt spitalit “Shefqet Ndroqi”.

Ai është futur menjëherë në intubim, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Ndërkohë, sipas njoftimit të ministrisë së Shëndetësisë thuhet se gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 242 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

“Aktualisht po trajtohen 24 pacientë me COVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 19 pacientë janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta 6 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 242 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 23 pacientë janë shtruar për trajtim të mëtutjeshëm.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet