Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritja e infektimeve me COVID, tri zonat “e kuqe” ku po përhapet shpejt në Tiranë

Kryeqyteti vijon të mbetet më i prekuri nga Covid-19, aq sa tanimë autoritetet përkatëse kanë identifikuar edhe trekëndëshin e kuq të rrezikut për përhapjen masive të Koronavirusit.

Bëhet fjalë për zonën e ish-Bllokut, Astirin dhe Kombinatin, te cilat kane edhe numrin me te madh te personave te infektuar.

Rreziku i infeksionit është më i lartë pikërisht në këto zona të kryeqytetit dhe ky fakt u pohua edhe gjatë nje takimi me ministren Manastirliu nga epidemiologu Rexhep Muja.

Rëndohet situata me COVID-19, 306 të infektuar dhe 4 të vdekur në 24 orët e fundit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet