Rama kërcënon Metë me hetim: I dha pasaportë personit në kërkim

Politikë
Rama kërcënon Metë me hetim: I dha pasaportë personit

Kryeministri Edi Rama akuzon presidentin Ilir Meta se i ka bere gol drejtesise me dhenien e pasaportave shqiptare per shtetasit e huaj. Pas lajmit të publikuar në media rreth dhënies së nënshtetësisë nga presidenti Ilir Meta të futbollistit Joseph Cobbina, reagon dhe kryeministri Edi Rama.

Në Twitter ai shkruan me ironi se Presidenti Meta nuk ka lidhje me Kushtetutën .

Ilir Meta ka lidhje me Kushtetutën sa ç'ka lidhje me Topin e Artë ai futbollisti afrikan që mori pashaportën shqiptare për 8 orë nga Iliri, ndërkohë që ishte nën akuzë në Shqipëri për falsifikim dokumentash!

Të dy bashkë po, e kanë një lidhje: I kanë bërë gol me kokë drejtësisë!

ME TE LEXUARAT