Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Humbi kontrollin e mjetit dhe u aksidentua, vdes kirurgu i spitalit të Lezhës

Humb jeten ne spital mjeku kirurg i Spitalit të Lezhës, Qesk Gjergji. Ai u aksidentua pasditen e sotme në autostradën Lezhë-Shkodër ka ndërruar jetë në spital.

Gjergji mbeti i plagosur rëndë gjatë aksidentit dhe u transportua menjëherë drejt spitalit të Traumës në Tiranë ku dhe ndërroi jetë.

Aksidenti ndodhi në vendin e quajtur “Pusi i Shytit” dhe Gjergji ishte duke udhëtuar me makinën e tij tip “Benz” kur humbi kontrollin dhe përfundoi në një kanal.

Njotimi paraprak i policise se Lezhes:

Në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në afërsi të fshatit Balldre ,drejtuesi i mjetit tip “Benz ” shtetasi Q.Gj., ka humbur kontrollin e mjetit duke dale nga rruga, ku për pasojë ka marrë demtime dhe është transportuar në spitalin e Traumës, Tiranë, ku me pas gjeti vdekjen.

Grupi hetimor në vendgjarje po punon për sqarimin e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet