Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Atentati i frikshëm, vritet ish-sportisti i arteve marciale në mes të restorantit

Një atentat i frikshëm i mori jetën ditën e djeshme ish-sportistit të arteve marciale të përziera (MMA) Shamil Abdulmuslimov në qytetin e Kasaviurtit në Dagestan.

Kamerat regjistruan të gjithë ngjarjen e tmerrshme ku 2 persona, Murgamudin Muradisov dhe i biri hyjnë të armatosur në restorant dhe hapin zjarr ndaj 25-vjeçarit Abdulmuslimov dhe shoqëruesve të tij.

E gjithë ngjarja ka ndodhur në harkun kohor të gati 1 minute e gjysmë. Sipas dëshmitarëve, konflikti ka nisur për çështjen e shitjes së një hapësire toke ku viktima dhe vrasësit ishin përfshirë.

Dy vrasësit nuk janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe janë prangosur në vend nga policia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet