Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tre mësues në Bulqizë konfirmohen pozitiv me COVID-19, mësimi nuk ndërpritet

COVID-19 vijon të shtrihet në qarkun e Dibrës duke prekur edhe shkollat.

Mësohet se 2 mësues të gjimnazit të Bulqizës dhe një mësues i shkollës 9-vjeçare “Xhevdet Doda” ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Ndër të tjera, bëhet e ditur se mësimi nuk është ndërprerë për asnjë çast, edhe në këto shkolla ku ka personel arsimor të prekur me COVID-19.

Mësimi nuk pritet të ndërpritet pasi ZVA Bulqizë ka mësues zëvendësues në dispozicion për t’i angazhuar në situata të tilla.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet