Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vijon operacioni ”Bye Pass”, ndalohet 55-vjeçari në Krujë, kishte pushtuar tokën me inerte guri

KRUJA
Një 55-vjeçar është arrestuar në Krujë në kuadër të operacioni ”Bye Pass”.

B.Z, pushtoi tokën e A.T, duke hedhur inerte guri në sipërfaqen e tokës.

Për të ishte dhënë masa e arrestit me burg nga Gjykata e Durrësit dhe u arrestua nga Policia.

NJOFTIMI NGA POLICIA
Durrës

Vijon operacioni “BYE PASS”.

Ndalohet një shtetase e shpallur në kërkim në kuadër të këtij operacioni.

Procedohet penalisht një tjetër shtetas, për veprat penale “Shpërdorimi i tokës” dhe “Pushtimi i tokës”.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Durrës, në vijim të operacionit të koduar “BYE PASS”, kanë ndaluar shtetasen Dh. L., 55 vjeçe, banuese në Tiranë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Shpërdorim detyre”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë proceduan penalisht shtetasin B. Z., banues në Krujë, pasi ka pushtuar një sipërfaqe toke të shtetasit A. T. dhe më pas ka hedhur inerte guri në sipërfaqen e tokës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet