Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shenja shprese! E rrallë, lind këlyshi ngjyrë jeshil në Itali

Një fermer nga Italia ka publikuar një lindje të rrallë.

Christian Malocci ka ndarë në Tëittëer lindjen e një qenushi jeshil dhe për këtë arsye ka marrë emrin Fistik.

Këlyshi i vogël, është një nga pesë këlyshët e lindur në 9 tetor, por ndyshe nga të tjerët që janë të bardhë si nëna e tyre ai është jeshil.

Ndërkohë në këtë kohë të vështirë të përballjes më Covid-19, Mallocci ka thënë së ngjyra e tij e jeshile është simboli i shpresës dhe fatit.

Ata e quajnë atë “ylli i tyre i vogël”, pasi iu sjellë buzqeshje dhe gëzim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet