Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rezoluta Antisemitizëm, Soreca: BE është e vendosur të luftojë këtë fenomen të errët

Pas miratimit nga parlamenti i Shqipërisë të Rezolutës Antisemitizëm, ka reaguar edhe ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca.

Përmes një postimi në Twitter Soreca shkruan se BE është e vendosur të luftojë antisemitizmin duke shtuar se unioni nxit zhvillimin e jetës e diversitetit.

“Ne mirëpresim rezolutën e miratuar sot nga Parlamenti i Shqipërisë, i cili miraton përkufizimin #IHRA të #Antisemitizmit.”-shkruan ai në Twitter.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet