Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Raste të reja në Elbasan/ Mbyllet kopshti, i infektuar me Covid edhe drejtori i Bashkisë

Në qytetin e Elbasanit janë shënuar 6 raste të reja me Covid-19.

Sipas informacioneve, mes të infektuarve është edhe Drejtori i Kulturës në Bashkinë e Elbasanit, si dhe një mësuese në një shkollë private.

Numri i të infektuarve në radhët e mësuesve ka shkuar 21 persona me rastin e sotëm në Elbasan, teksa lajmi i mirë është se nxënësit që bënë tamponin në një gjimnaz kanë rezultuar negativë.

Sakaq edhe një kopësht është mbyllur pasi 8 persona, edukatore dhe sanitare kanë rezultuar me Covid.

Dy edukatore rezultuan të prekura disa ditë më parë, ndërkohë që tamponët e stafit nxorën pozitiv edhe 6 të tjera.
Bashkia e Elbasanit mori masa për mbylljen e kopshtit dhe dezinfektimin e ambienteve pasditen e djeshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet