Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lionel Messi fiton gjyin me gazetën, paratë ia dhuron një spitali

Gazeta ABC ka humbur gjyqin kundër Fondacionit Leo Messi.

Akuzat për manipulim të llogarive kishin vënë në diskutim seriozitetin dhe transparencën e fondacionit të krijuar nga argjentinasi.

Messi nuk mund ta pranonte diçka të tillë dhe vendosi ta çonte çështjen në Gjykatë dhe së fundmi është marrë edhe vendimi, që ka qenë në favor të Fondacionit Leo Messi.

Gazeta spanjolle duhet të paguajë një gjobë që kap shifrën e 7142 euro. Këtë shumë të fituar nga gjyqi, Fondacioni Leo Messi do ta dhurojë për spitalin “San Juan de Dios”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet