Edukatorja pozitive me COVID-19, mbyllet kopështi në Peqin

Aktualitet
Edukatorja pozitive me COVID-19, mbyllet kopështi në Peqin

Një nga edukatoret e kopështit publik në Peqin është konfirmuar pozitiv me COVID-19, ndaj dhe është mbyllur.

Mësohet se 10 punonjëse të kopështit të Peqinit kanë shfaqur simptoma të koronavirusit, por ende nuk iu është marrë tamponi.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë të paktën 301 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 3 persona kanë ndërruar jetën.

ME TE LEXUARAT