Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

‘Allahu Ekber’, terror në Francë, gruaja tenton të hidhet në erë

Një grua në Francë ka kërcënuar për një sulm terrorist duke alarmuar të gjithë vendin.

Ajo ka bërtitur ‘Allahu Ekber’ duke kërcënuar se do hidhë veten në erë nga stacioni i Lionit.

Menjëherë, policia u vu në veprim dhe arriti të neutralizojë atë, duke shmangur ndonjë tragjedi të mundshme.

Gruaja, e cila nuk është identifikuar akoma, u arrestua nga autoritetet, njoftojnë mediat ndërkombëtare.

Sipas raporteve lokale, gruaja mbante një “pako të dyshimtë” dhe kërcënoi se do të shpërthente bombë. Sipas raporteve lokale dhe dëshmitarëve okularë, gruaja brohoriti, “Allahu Akbar (Zoti është i madhërishëm)”.

Policia e Lionit paralajmëroi njerëzit që ishin afër, të qëndronin larg zonës, ndërsa ekipi i policisë po punonte në stacion. Gruaja e panjohur përpapi panik dhe ankth të konsiderueshëm te njerëzit përreth.

Një dëshmitar okular shkroi në Tëitter, “Lëvizje e madhe e turmës në Gare de Lyon Part-Dieu. Ka britmat dhe njerëzit po ikin. Ky është një kërcënim për bombë”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet