Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Të dënuar për plagosje e trafik droge në Gjermani e Shqipëri, kush janë të rinjtë që tentuan t’i bëjnë atentat Andon Dhimës

Autorët e atentatit të dështuar ndaj biznesmenit Andon Dhiman janë 4 të rinj të dënuar për plagosje e trafik droge në Gjermani e Shqipëri.45- vjeçari Grid Lenon, lindur në Tiranë, i dënuar më par me 6 vite burgim per vjedhje me armë në shtetin Gjerman.

Albin Hoxha, 35 vjeç, lindur në Laç dhe banues në Tiranë, i dënuar më par për plagosje me armë.Po ashtu policia ka vënë në pranga edhe dy bashkëpunëtorët e atentatit.Maringlen Matohiti, 30 vjeç, lindur në Elbasan dhe banues në Tiranë si dhe Enea Hoxha 26 vjeç, lindur në Laç dhe banues në Tiranë, i dënuar më par me 4 vite e 9 muaj per “Prodhim dhe shitje te lendeve narkotike. Autorët janë të dënuar në shtetin gjerman dhe në vendin tonë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet