Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Media prestigjoze ngen alarmin: Njerëzit nuk po vdesin nga koronavirusi, por…

Media prestigjoze CNN ka bërë një lajm në formën e thirrjes, se koronavirusi nuk po na shkatërron, por frikë duhet pasur nga ‘pandemija e hije’.

“Izolimi supozohej të na ruante. Ajo nuk ndryshoi asgje pasi numri i infektimeve dhe vdekshmërisë po rritet. Ky është kthyer në një shqetësim global. Ata që po izolohen në shtëpi bllokojnë jo vetëm veten por edhe të afërmit e tyre nga rutina. Shumë njerëz po humbasin punën e tyre, bizneset po falimemtojnë dhe varfëria po rritet. Kjo është pamdemia hije që po na shkatërron. Stresi i papunësisë.”-shkruan CNN.

Duket se shqetesimi i urisë dhe papunësisë ka shqetësuar edhe më së tepërmi qeveritë, sado po e fshehin. Sipas CNN duhet të merren masa për këto çështje sesa për koronavirusin. K.K/LajmiiFundit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet