Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Humb jetën vullnetari që u injektua me vaksinën anti-COVID

Ka ndërruar jetën vullnetari i cili mori pjesë në provën klinike të vaksinës anti-covid të përgatitur nga kompania Astra Zeneca.
ANVISA, autoriteti shëndetësor i Brazilit, mori informacion nga një hetim për vdekjen.

Prova klinike e fazës 3 të AstraZeneca u la në pritje në fillim të shtatorit pasi një pjesëmarrës në studim në Mbretërinë e Bashkuar zhvilloi një dëmtim të palcës kurrizore.

Gjyqet që nga ajo kohë kanë rinisur në Mbretërinë e Bashkuar si dhe në Brazil, megjithëse ato qëndrojnë në pritje në SHBA. Vaksina po zhvillohet me Universitetin e Oksfordit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet