Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjobat deri në 3000 euro në Lombardi nëse shkelet shtetrrethimi

Gjoba deri në 3000 euro për të gjithë personat të cilët shkelin rregullat e largimit nga shtëpia pa pasur një arsye të rëndësishme në rajonin e Lombardisë, masa të cilat hynë në fuqi nisur nga dita e nesërme. Masat e reja përcaktojnë mungesën e lëvizjes nga ora 23:00 deri në 5 mëngjesit .

Shtetrrethimi në të gjithë Lombardinë fillon të enjten e 22 tetorit deri në 13 Nëntor, nga ora 11:00 e natës deri në 5 të mëngjesit tjetër mund të lëvizni vetëm nëse e keni të domosdoshme për arsye pune, për shkelësit do të ketë gjoba 400 në 3 mijë euro.

Urdhri, i vlefshëm deri më 13 nëntor 2020, u nënshkrua nga guvernatori Attilio Fontana dhe Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza .

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet