Elbasan/ Preken me COVID-19 tre mësuese, një edukatore dhe shefja e kuzhinës e kopështit nr 14

Aktualitet
Elbasan/ Preken me COVID-19 tre mësuese, një edukatore dhe shefja e

Vijojnë të rriten infektimet në shkollat e vendit tonë. Këtë herë COVID-19 ka prekur qytetin e Elbasanit.

Sipas panorama ditën e sotme kanë rezultuar pozitivë dy mësues në Gjimnazin “Vasil Kamami”, një tjetër në shkollën 9-vjeçare në Labinot, si dhe një edukatore dhe shefja e kuzhinës në kopshtin nr 14.

Mësohet se ky kopsht është mbyllur zyrtarisht, ndërsa vijon puna për gjurmimin e rasteve.

ME TE LEXUARAT