COVID-19 po përhapet në shkolla, infektohen tre mësues dhe një sanitare në Bulqizë

Aktualitet
COVID-19 po përhapet në shkolla, infektohen tre mësues dhe

Koronavirusi vijon që të përhapet në shkollat e vendit.

Mësohet se në Bulqizë, në shkollën 9-vjeçare ” Xhevdet Doda, kanë rezultuar pozitiv tre mësues dhe një sanitare.

Pas dezinfektimit, mësimi ka vazhduar normalisht, ndërsa nuk ka nxënës që kanë shfaqur simptoma.

Sakaq, një tjetër mësuese është e prekur me Covid-19 në gjimnazin e Bulqizës e cila do të kryejë testimin e dytë.

ME TE LEXUARAT