Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

COVID-19 po përhapet në shkolla, infektohen tre mësues dhe një sanitare në Bulqizë

Koronavirusi vijon që të përhapet në shkollat e vendit.

Mësohet se në Bulqizë, në shkollën 9-vjeçare ” Xhevdet Doda, kanë rezultuar pozitiv tre mësues dhe një sanitare.

Pas dezinfektimit, mësimi ka vazhduar normalisht, ndërsa nuk ka nxënës që kanë shfaqur simptoma.

Sakaq, një tjetër mësuese është e prekur me Covid-19 në gjimnazin e Bulqizës e cila do të kryejë testimin e dytë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet