Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bum infektimesh në Greqi, 865 raste të reja dhe 6 vdekje në 24 orë

Vijojnë të rritet numri i rasteve me COVID-19 në shtetin fqinj Greqinë.

Autoritetet greke të shëndetsisë publikuan sot 865 raste të teja të koronavirusit në vend. Ndërkohë që numri i përgjithshëm i rasteve është 27334.

Numri i pacientëve që trajtohen të intubuar është 86, ndërsa 265 pacientë janë liruar nga ICU. Sot janë publikuar edhe 6 vdekje të tjera duke shkuar në 534 vdekje gjithsej në vend.

Tre ditët e fundit, Greqia ka pasur shtim të rasteve me COVID-19 me rreth 200 të prekur. Dje ishin 667 raste të reja dhe Athina me numrin më të lartë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet